Τεράστια νίκη και αήττητοι για 4η σερί εβδομάδα!

Η Αγία Ελεούσα νίκησε για πρώτη φορά στην έδρα της, μετά την επικράτησε με 2-1 επί της Αργυρούπολης και παρέμεινε για 4η σερί εβδομάδα αήττητη

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας έλεγχε το ρυθμό του αγώνα και δημιουργήσαμε δύο καλές στιγμές με τον Καρατζά και τον Γούσγουλα μέχρι να έρθει το γκολ.

Ο Μπάκας άνοιξε το σκορ στο 22′ από το ύψος του πέναλτι, με ωραίο σουτ στη δεξιά γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Ο Γιαννακαρώνης στη συνέχεια κράτησε ανέπαφη την εστία του με δύο καλές επεμβάσεις, οδηγώντας την ομάδα του στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΠΕ συνέχισε να έχει τον έλεγχο αλλά σε ανύποπτο χρόνο, με μία φάση να ξεκινάει από πλάγιο δέχτηκε την ισοφάριση από τον Μανίκη στο 72′.

Ωστόσο, η ομάδα μας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και στο 89′ ο Κυβέλος ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια έσπασε την μπάλα στον Μπάκα ο οποίος έδωσε στην ομάδα μας αυτήν τη σπουδαία νίκη.

Πλέον, η ΑΠΕ έχει 15 βαθμούς όντας στην 11η θέση ενώ η Αργυρούπολη έμεινε στους 20 βαθμούς.