Με το… δεξί στο 2018 η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα!

Το γκολ του Κυβέλου στο 86′ από την άσπρη βούλα έδωσε στην ομάδα μας τη νίκη κόντρα στην Κοψαχείλα. Αυτή είναι η 4η σερί νίκη και για 6η εβδομάδα παραμένουμε αήττητοι.

Με 1-0 νίκησε η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα την Κοψαχείλα, μπαίνοντας με τον καλύτερο στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις το νέο έτος.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 86΄ο Κυβέλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ωστόσο, το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Μπάκας αστόχησε σε πέναλτι, ενώ στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα μπήκε γκολ αλλά κακώς ακυρώθηκε για επιθετικό χέρι.

Στο δεύτερο μέρος ο Μπάκας είχε δοκάρι, ενώ ο Τσιάβος αστόχησε σε κλασική ευκαιρία για να κάνει το 1-0 νωρίτερα.

Ο αντίπαλος είχε μια κεφαλιά εξ επαφής στο πρώτο 45λεπτο με τον Γιαννακαρώνη να αντιδρά θετικά και να κρατάει το μηδέν.

*Ο Τσιάβος αποβλήθηκε στο 92′ με δεύτερη κίτρινη.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Αγία Ελεούσα: Γιαννακώρνης, Γούσγουλας, Μπενδελάς, Κάνδιας, Καρύδης, Τζουμανάι (75′ Τουβάκης), Κακαβάς, Κυβέλος, Γιαννόπουλος (89′ Τυριακίδης), Μπάκας (90′ Μιχαήλ), Τσιάβος (90′ Μακρής)