ΑΕ Μεταμόρφωσης – ΑΠΕ Αγία Ελεούσα 2-1

Ύστερα από 6 εβδομάδες αήττητη, η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα έχασε (2-1) τελικά από τη Μεταμόρφωση στη Λυκόβρυση παρόλο που προηγήθηκε στο σκορ.

Με 2-1 ηττήθηκε η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα από τη Μεταμόρφωση για τη 15η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ Αθηνών.

Η ομάδας μας δεν μπόρεσε να τα βάλει με την τύχη και τις πολλές απουσίες που είχε και έτσι έφυγε από τη Λυκόβρυση χωρίς να κερδίσει κάτι όσον αφορά στη βαθμολογία και έτσι παρέμεινε στους 21 βαθμούς.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Μπάκα από το κόρνερ του Κωνσταντινίδη στο 13′.

Ωστόσο, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σπανουδάκης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1 κι ο Πρωτόπαπας στο 71′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ κόντρα στην ροή του ματς.

Η ΑΠΕ είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μπάκα, ο οποίος είχε και χαμένο τετ α τετ.