ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ-ΚΑΜΑΤΕΡΟ 5-3

Τεράστια νίκη για την ομάδα μας κόντρα στον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος με 5-3 στο γήπεδο Ορυζομύλων για τη 18η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Β’ Αθηνών.

Ύστερα απ’ αυτό το αποτέλεσμα, η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ είναι στην 4η θέση με 35 βαθμούς και απέχει 6 βαθμούς από την κορυφή όπου με 41 βαθμούς ισοβαθμούν Καματερό και Ανθούπολη.

Στο 22′ οι αντίπαλοι άνοιξαν το σκορ με τον Δημητρόπουλο, αλλά πέντε λεπτά αργότερα η ΑΠΕ αντέδρασε με τον Κακαβά να ισοφαρίζει και στο 33′ Ηλιαδάκης με αυτογκόλ έδωσε ξανά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ενα λεπτό αργότερα ο Ρούσσος έκανε το 2-2 και στο 42′ ο Κακαβάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έβαλε την ΑΠΕ μπροστά στο σκορ. Στο 48′ ο Γιαννόπουλος έδινε διαστάσεις θριάμβου πετυχαίνοντας το τέταρτο γκολ για την ομάδα μας που βρήκε δίχτυα για 5η φορά με τον Ηλιαδάκη στο 79′ από το σημείο του πέναλτι. Ο Κολοκοτρώνης στο 50′ είχε κάνει το 4-2